Jaka łódź motorowa dla wędkarzy – Doradzamy

Wybierając się na Mazury na ryby, na prawdziwe wędkowanie i nie chcąc łowić z pomostu bądź brzegu, trzeba podjąć decyzję jaka łódź motorowa dla wędkarzy będzie na daną wyprawę najlepsza. Temat czarter jachtów motorowych na szczęście jest dosyć dobrze rozpoznany. Na początku warto oczywiście sprawdzić czy na danym akwenie można używać silników spalinowych – np. jachty motorowe na Mazurach nie mogą wpływać do stref ciszy na m.in. na akwenach Jezioro Nidzkie (na południe od przystani Pod Dębem), Jezioro Dobskie czy Jezioro Wojnowo. Tam można używać silników elektrycznych.

Gdy już zdecydujemy o rodzaju silnika to kolejnym wyznacznikiem w temacie czarter jachtów motorowych powinna być wielkość i odpowiedź jak duży ma być pożyczany przez nas jacht motorowy. Jeśli wybieramy się zaledwie na kilka godzin, to wystarczy jacht motorowy mający zaledwie kilka metrów długości np. zwyczajna trzymetrowa motorówka. Ale gdy przygoda ma być poważniejsza i potrwać kilka dni warto się zdecydować na kabinowy jacht motorowy tzw. houseboat. Najmniejsze tego typu jachty motorowe na Mazurach mają ok. pięciu metrów długości.

Po wybraniu odpowiedniego silnika i dopasowaniu wielkości jachtu do długości naszej wyprawy i liczby jej uczestników, warto zwrócić uwagę na to czy dana jednostka ma udogodnienia typowe dla wędkarzy. Niektóre jachty motorowe na Mazurach mają przy rufie zamontowane tzw. platformy kąpielowe. Takie rozwiązania można znaleźć choćby na jednostkach typu Janmor 700 czy Laguna 700, i oczywiście na znacznie większych jachtach. W takim wypadku wędkarz ma wyboru, czy łowić z kokpitu, z platformy czy jeśli istnieje taka możliwość z pokładu dziobowego.

Dla wędkarzy lubiących komfort, istotnym udogodnieniem jest echosonda, która wskaże nam głębokość i ukształtowanie dna. Z lepszych urządzeń będziemy nawet w stanie odczytać informacje dotyczące przemieszczania się całych ławic. Z drugiej strony jachty motorowe na Mazurach wyposażone w echosondę pozwalają podczas przemieszczania się na omijanie mielizn i ewentualnych zagrożeń typu kamienie.

Jeśli przy wędkowaniu decydujemy się na czarter jachtów motorowych to warto również zwrócić uwagę na inne udogodnienia dla wędkarzy. Na wspominanych jednostkach Janmor 700 czy Laguna 700 można spotkać m.in. podpórki dla wędkarzy. Jachty motorowe na Mazurach mają również różne patenty na rzucanie kotwicy. Czasem jest to po prostu kotwica z liną (warto zwrócić uwagę by była wystarczająco długa), czasem można też spotkać windy kotwiczne – to kabestany mające oś bębna w poziomie. Zdarzają się nawet takie jachty motorowe na Mazurach, które mają elektryczne windy kotwiczne.

Stawiając sobie pytanie jaka łódź motorowa dla wędkarzy, warto również zwrócić uwagę na wyposażenie wnętrza. Jacht motorowy może być wyposażony specjalnie pod kątem wędkarzy. Oprócz wspominanych już podpórek pod wędki czy miejsc gdzie można łatwo i wygodnie zawiesić siatkę na ryby zaliczyć można choćby duże deski do krojenia, na których złowione okazy można skrobać, ostre noże czy lodówkę, gdzie złowione, oskrobane i np. obłożone miętą ryby można bez problemu przechowywać.
Frazy: czarter jachtów motorowych, jacht motorowy, jachty motorowe na Mazurach, Laguna 700, Janmor 700


Reklama


Reklama by Czarter jachtów

Oferty czarteru jachtów Mazury

Jacht Antila 24 oraz Twister 800 dostępne są w ofercie współpracującej z nami firmy Mazurskie Jachty. Czarter jachtów Mazury można pewnie znaleźć wiele firm i firemek, ale swoje żeglarskie wakacje warto powierzyć ludziom, którzy na jachtach się znają, a o Mazurach wiedzą wszystko.