Ile osób może pływać na jachcie Antila 24?

To zależy od rejestracji. Zazwyczaj dwudziestki czwórki rejestrowane są na osiem osób, ale zdarza się też tak, że na sześć (warto o to podpytać przed wzięciem jachtu w czarter). Ale osiem osób na jachcie Antila 24 to dużo, albo nawet bardzo dużo. W kokpicie osiem osób się nie zmieści. No chyba, że wszyscy są zawodowymi skoczkami narciarskimi i ważą po 45 kg.
Ale warto także sprawdzić opinie żeglarzy.

Ile osób może komfortowo pływać na „dwudziestce czwórce”?

Komfort jest oczywiście kwestią dosyć subiektywną. Jeden z bogatszych Rosjan, Roman Abramowicz czuje się komfortowo na swoim jachcie Eclipse, który ponoć kosztował 500 milionów dolarów, a na wyposażeniu ma nawet łódź podwodną. Wydaje się, jednak że tym jachtem oligarcha na Mazury nie przypłynie, a na Antilę 24 też raczej nie wsiądzie.
Ale jeśli ktoś nie nazywa się Abramowicz, a np. Kowalski to na tym jachcie powinien się czuć dobrze. Jeśli w załodze mamy samych grubasów po 120 kg to nie powinno ich być więcej niż czterech. Sześć osób to dobry standard, osiem tak jak wyżej napisane, to raczej standard studencki, albo propozycja na grupową wycieczkę skoczków narciarskich. Kalkulując przed rejsem liczbę członków warto także sprawdzić jak Antila 24 zachowuje się na wodzie.

Jakie wyposażenie powinien mieć jacht Antila 24?

Odpowiedź jest prosta: niezawodne :). Pomijając dobre mazurskie zwyczaje jak kilka cumek, dwie kotwice czy wyposażenie kambuza, to standardem stało się także radio i odtwarzacz obsługujący format mp3. Ogrzewania na Antilach 24 to raczej rzadkość, ale lodówki można trafić. Jeśli chodzi o żagle, to ekstrawagancje typu fok sztormowy czy genua to się raczej na wielkich jeziorach nie zdarzają.

Czy Antila 24 to dobry jacht dla początkujących żeglarzy?

Raczej tak. Jest to udana konstrukcja, łódź nie jest „narowista” i prowadzi się ją stosunkowo łatwo. Choć kiedyś na Mazurach taka wielkość i tak by robiła wrażenie, to dziś siedmiometrowy jacht (zobacz dane techniczne) należy do mniejszych, tak więc wprawianie się w trudnym rzemiośle żeglarstwa jachtem Antila 24 jest dobrym pomysłem.

Antila 24 – zdjęcia kabiny

Reklama


Reklama by Czarter jachtów

Oferty czarteru jachtów Mazury

Jacht Antila 24 oraz Twister 800 dostępne są w ofercie współpracującej z nami firmy Mazurskie Jachty. Czarter jachtów Mazury można pewnie znaleźć wiele firm i firemek, ale swoje żeglarskie wakacje warto powierzyć ludziom, którzy na jachtach się znają, a o Mazurach wiedzą wszystko.