Jacht Antila 30. Jednostka doskonała na Mazury

Antila 30 to dobry jacht dla większych załóg, które mogą liczyć nawet dziesięć osób. By nie czuć się jednak jak szprot bądź sardynka w puszce, nie warto pływać w więcej niż osiem osób. Wtedy po dwie osoby mogą spać w trzech zamykanych kabinach: dwóch na rufie i jednej na dziobie. Pozostali załoganci mogą spać w kojach w mesie, która jest naprawdę przestronna.

Jacht Antila 30 – dane techniczne

długość kadłuba 885 cm
szerokość całkowita 320 cm
waga 4 tony
zanurzenie minimalne 0,44 m
zanurzenie z opuszczonym mieczem 1,79 m
powierzchnia żagli 41 metrów kwadratowych
liczba osób [max] 10

Jacht Antila 30 – producent

Ta jednostka powstała w stoczni Antila Yachts w Radomiu. Jest to jedna z większych stoczni jachtów żaglowych w Polsce. To doświadczony producent tak znanych i popularnych konstrukcji na Mazurach jak np. Antila 24 czy Antila 27. Większą siostrą jachtu Antila 30 jest posiadający dwa koła sterowe jacht Antila 33. Jacht Antila 30 po raz pierwszy można było zobaczyć na Mazurach w sierpniu 2019 r. Czarter Antila 30 możliwy jest na Mazurach od sezonu 2020. Jednostkę zaprojektowali dwaj konstruktorzy: Michał i Adam Orych.

Antila 30 – wyposażenie

Jacht Antila 30 to duża łajba – jej długość całkowita to prawie 9,5 metra. Ma ona ponad 3 metry szerokości. Dzięki temu pod pokładem jest naprawdę dużo miejsca. Na rufie znajdują się dwie zamykane kabiny. W każdej znajduje się dwuosobowa koja. Zamykana kabina jest też na dziobie. Ona także pomieści dwóch załogantów. Pozostałe cztery osoby mogą spać na kojach w mesie.
Antila 30, jak wszystkie nowoczesne jachty, ma oczywiście instalację wodną. Do zbiornika mieści się 130 litrów wody pitnej. Jest również instalacja elektryczna i oświetlenie. Porty USB pozwalają bez problemu ładować telefony i tablety. Na tej jednostce znajduje się również ogrzewanie i lodówka. Prowadzenie jachtu na silniku ułatwia elektryczny rozrusznik (przy zapalaniu po prostu wciskasz guzik) oraz ster strumieniowy. Dzięki niemu manewry w ciasnych portach stają się proste i przyjemne.

Antila 30 czarter

Antila 30 to jednostka nowa, dlatego czarter tych jachtów na Mazurach oferuje na razie tylko kilka firm. Na północy takie jednostki w Bogaczowie ma w ofercie firma Bielak Czartery. Z kolei na południu jacht Antila 30 można znaleźć we flocie NAUTIGO w miejscowości Ruciane – Nida. Z biegiem czasu tych jednostek będzie na Mazurach przybywać i wtedy czarter Antila 30 będzie na pewno łatwiejszy. I tańszy. Tak czy inaczej, jest to doskonały wybór nawet dla najbardziej wymagających żeglarzy.
Dla wodniaków ceniących sprawdzona, szybki, ale tańsze, bo nie tak nowe konstrukcję polecamy jacht Laguna 30.

Reklama


Reklama by Czarter jachtów

Oferty czarteru jachtów Mazury

Jacht Antila 24 oraz Twister 800 dostępne są w ofercie współpracującej z nami firmy Mazurskie Jachty. Czarter jachtów Mazury można pewnie znaleźć wiele firm i firemek, ale swoje żeglarskie wakacje warto powierzyć ludziom, którzy na jachtach się znają, a o Mazurach wiedzą wszystko.