Jak Antila 24 zachowuje się na wodzie?

Przyzwoicie. Nie jest to może jacht, który wyprzedza wszystkie inne, naszym zdaniem właściwości nautyczne np. Tanga 730 albo Twister 800 są dużo lepsze, ale dwudziestka czwórka także chodzi. Nie jest to jacht, który reaguje na każdy podmuch, ale przy takiej dwójeczce to człowiek się już przesuwa względem lądu. Jest to za to jacht dosyć stabilny, choć zdarzają się głosy tych, co narzekają na wysoką burtę tej jednostki. Przy silnym wietrze ma to niby powodować większy przechył, ale wydaje się to nieco wydumane niczym opowieści Pana Zagłoby.

Czy Antilę 24 można wywrócić?

Każdy jacht można wywrócić i zatopić!!! Ostatnim przykładem tragiczny wypadek wielkiego wycieczkowca Costa Concordia u wybrzeży Włoch (dygresja: przy jego chrzcie uderzona o burtę butelka szampana nie rozbiła się). Dlatego na wodzie nigdy nie powinno się tracić czujności!!!
Po tym dramatycznym, pełnym wykrzykników początku odpowiedzi, przejdźmy do meritum. Balast denny jachtu Antila 24 powinien wynosić 450 kg. Dodatkowe 80 kg waży miecz uchylny. Łódź jest stabilna i można nawet powiedzieć, że troszeczkę krowiasta.
Warto pamiętać, że konstruktor Jacek Daszkiewicz przewidział długość masztu na dziewięć metrów. Ale jako, że stocznia Antila Yachts oprócz gotowych konstrukcji sprzedaje także same skorupy, to zabudowa często bywa różna. Zdaniem konstruktora, jeśli ktoś dołoży 50 cm więcej masztu, to powinien także zwiększyć balast o 50 kg. Przed wyczarterowaniem jachtu, warto sprawdzić Antila 24 dane techniczne i podpytać armatora. W przeciwnym razie łódka może być nieco mniej stabilna.

Jaki silnik powinna mieć Antila 24?

Taki, co nie gaśnie w najmniej oczekiwanym momencie :). Poza tym powinien mieć odpowiednią moc. Do tej wielkości jachtów wystarczający będzie silnik o mocy 6 koni mechanicznych, a tak naprawdę czwórka też pewnie starczy, choć przy silnym wietrze płynąc pod wiatr rekordu prędkości to raczej nie pobijemy. Ósemka, czy nawet większy silnik to zupełnie niepotrzebny wydatek.

Reklama


Reklama by Czarter jachtów

Oferty czarteru jachtów Mazury

Jacht Antila 24 oraz Twister 800 dostępne są w ofercie współpracującej z nami firmy Mazurskie Jachty. Czarter jachtów Mazury można pewnie znaleźć wiele firm i firemek, ale swoje żeglarskie wakacje warto powierzyć ludziom, którzy na jachtach się znają, a o Mazurach wiedzą wszystko.